Diskusia 1/1: Kantos Hyperionu

Podporte scifi.sk

Diskusia

Culter
Áno, mal som tú česť... asi trikrát... skutočne to vo mne zanechalo dojem, mnohé veci sa mi vtlačili do mozgu pozor SPOILERY: (Sequoia Sempervirens... či tak nejako) stromolode, biodféra, kruciformy (bŕŕ) Teslovníky, osud Aeney, more tráv, brutálne súboje plukovníka a Škorpióna, recitovanie básnika na tŕňovom strome, Rhadamanth Nemes a to neskutočné prepojenie minulosti (Keatsove básne) a úžasne plastickej budúcnosti a naozaj krásnych originálnych osudov. Nebolo divu, ako ľahko som po tom siahol po Simmonsovom Ílione...
01.10.2014
cyberstorm
Kantos Hyperionu patri medzi najvacsie diela v ramci sciende-fiction. A ak by som mal za seba vymenovat par veci, ktore na mna najviac zaposobili, tak ako Janko urobil, tak by to boli najma dve: Aenea a jej osud...a Shrike!!!
02.10.2014
jurinko
Hm, ja som na skole cital prvu knihu a nejako ma to nezobralo natolko, aby som si skusil zadovazit dalsie styri (hlavne Skorpion, ved ten je uplne neporazitelna entita, aspon teda v jednotke). Niektore veci (napr. more trav) som si vsak zapamatal nadlho, to je fakt. Kazdopadne, taketo megasagy ma vobec nebavia, pride mi to ako hrozne ukecana zalezitost (niektore maju normalne desiatky knih a to si nechcem ani predstavit, ze by som tomu venoval pol roka alebo rok zivota, a na konci nebodaj zistil, ze to bola blbost, hlavne, ak je to filozoficke posolstvo, ktore sa tam takmer vzdy skryva, nieco nie uplne premakane... a ak aj premakane je - kvoli filozofickym traktatom necitam scifi, ak mam na nieco take chut, tak si precitam nejakeho filozofa :-) ). Ale viete ako - de gustibus non est disputandum, takze ak vas to tak oslovilo, som rad aj za vas ;-)
03.10.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.