Diskusia 1/2: Ervín

Filmová história scifi

Diskusia

Víla Lila
No teda, Zuna, klobúk dole! ešte som od teba nič nečítala, ale hneď ti dávam 10. V reálnom živote by to bolo síce menej, ale keďže som už pochopila, ako to tu po bodovacej stránke funguje, tak zatiaľ som čítala najlepšie od teba. Pripomínalo mi to POndelok začína v nedeľu os Strugackých. Príbeh bol síce mierne banálny, ale na poviedku úplne akurát a keď je to ešte aj pokračovanie, aj keď od záveru som čakala viac. Veľmi sa mi to celé páčilo. Bolo to vtipné, výstižné, nie zbytočné ukecané, niektoré hlášky ma veľmi potešili: V tom sa buchol pravicou po čele. Že mu to nezišlo na um skôr ! a to čo nasledovalo potom- veľmi podarené.
09.08.2014

Víla Lila
Len chcem vytknúť veci ako: myšlienky sa nedávajú do uvodzoviek, ja by som zvolila radšej kurzívu a ten záver mal mať nejaký bod alebo moment, ktorý by príbeh posunul niekam na pokračovanie (teda pokračovanie predpokladám). Inak zopár preklepov, ale inak som veľmi spokojná. Len tak ďalej :)
09.08.2014

Marek Páperíčko Brenišin
Pekná práca, keďže pozadie Jolany etc. nepoznám, nebudem hodnotiť vernosť postáv. Páčila sa mi idea s tou hydrou a myšlienkou kvantovej mechaniky. Banalita príbehu mi veľmi nevadila, bolo to pre mňa takým voľným sledom scén. Avšak, na tak malé dielko priveľa postáv a mien. Miestami som sa strácal, treba udať, ktorá postava, čo rozpráva, miestami to nebolo zreteľné. Pozor aj na veľké bloky textov, v poviedke to viac špatí, ako robí osoh. Pár preklepov, ale to sa stane. Čo sa záveru týka, možno by ani nemusel byť, úplne by som sa sústredil na tú myšlienku s hydrou (to s tou krabicou, ftw? :-D ). Za mňa síce 6 bodov, ale je to poctivá šestka :-)
10.08.2014

Víla Lila
A ešte: alebo išlo o mitózu? :D toto je presne môj štýl humoru, ktorý mám rada. Len mi ešte napadlo: niekoľko drobných zlatavých zrniečok popretkávaných červenými fľakmi - slovo popretkávanými sa mi významovo nehodilo ani s prižmúrením oboch očí. Teším sa na ďalšie príbehy Jolany mnohých mien :)
10.08.2014

jurinko
Na dalsie pribehy Jolany sa tesit netreba, ale si ich treba precitat ;-) Napriklad v poviedkach Jolana, Karol, ci (zatial) poslednej publikovanej - Jolana vs. Neutro. Najdete ich pod mojim nickom (aj ty Marek, aspon spoznas, o com zuna pise ;-) ) :-)
10.08.2014

jurinko
A houby, posledny je Nevdak. Ty brdo, uz ani neviem, co publikujem :-D
10.08.2014

zuna
Vila Lila, zaujímavý postreh, Pondelok sa začína v sobotu som kedysi čítala, možno ma to fakt mimovoľne inšpirovalo. Ďakujem aj za povzbudzujúce slová. Nuž, možnosť použiť kurzívu tu scifi.sk, zatiaľ nie je. Marek Páperíčko Brenišin , ten záver fakt asi nemal byť a mohlo to skončiť hydrou, ale keď mňa tak ohromne svrbeli prsty na profesora Mandľovéhochlebíka :)
10.08.2014

mayo
fiha, ta toto bola jaka paradzina! :) a niektore hlody uplne super, kam na to chodis? :) pacilo sa mi dodrzanie konvencie znazornovania kvantovych stavovych vektorov. len neviem neviem, ci im ich business plan vyjde... asi im to s tou dekoherenciou hned nedoslo... a ze pamatne mince, lol. ale take, co padaju stale na hranu, cim indikuju stav Hydry. a ano, cosi z "ponedlka zacinajuceho sa v sobotu" to malo (asi volna asociacia s Dr. Gorynyčom a jeho mamou z Chanastranož).
10.08.2014

Marek Páperíčko Brenišin
Okej, určite sa tomu povenujem :-) a viem, Zuna, ono niekedy by to tam nemalo byť, ale proste ako autor máš ten vnútroný feeling :-D No, je na čase plácnuť sem niečo nové, aby ste mali čo hodnotiť, kým budem spoznávať Jolanin svet :-)
10.08.2014

zuna
mayo, ešte by sa šiklo, aby bola hydra izolovaný subsystém, že? :-)
10.08.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami