Diskusia 1/1: Odveký lov

Panteón majstrov hrôzy

Diskusia

jurinko
Necitim sa byt prilis kompetentny hodnotit takuto epicku basen, kedze sa v tom vobec nevyznam, ale za snahu priniest sem nieco nove by som ti dal kludne 10. Mam pocit, ze niektore rymy skripali a trosku som dejovo nepochopil, preco zrovna tieto konkretne umrtia sposobili, ze sa obyvatelia prebrali (ale pritom kliatba prelomena nebola), ale jednak je to podla mna dobry napad na dielo a jednak jeho forma spracovania je pomerne odvazna a na nasej stranke nova. Trosku lepsie dotiahnut niektore tie epicke a dejove veci a malicko skontrolovat to umelecke plynutie textu, aby tam neskripali tie pieskove zrniecka nedotiahnutych rymov - a mozes rozmyslat o hviezdnej kariere, myslim si :-) Za novatorstvo davam motivacnych 10 ;-)
20.11.2013

William Cody
Dobre, ja si trúfnem teda :). Trochu to chce dobrúsiť aj v pravopise (bilo do očí hneď v úvode). Možno teraz zadrem hlúposť, no nesedí mi čosi ako "metrika verša", nechce sa mi to presne googliť, proste nesymetrický počet slabík akási "rytmika". Inak tiež veľmi "oceňujem" snahu o "nóvum" na stránke. Máme tu prvého "barda a trubadúra"(ku) :D, srdečne vítam. Ja som vždy veľmi prísny, tak sa nehnevajte, dávam iba 5. Mám radšej epické ako lyrické, 10 by som dal Chalúpkovi :D.
20.11.2013

YaYa
Nepáčia sa mi rýmy, keď sa v nich spájajú slovesá v tom istom tvare, napr. v prvej strofe: prenikajú - začínajú, je to akoby si nedokázala vymyslieť nič kreatívnejšie. Druhá vec, hrozne sa vykecávaš v rámci verša... poézia by mala skôr hovoriť veľa menším počtom slov. Príklad: "Všetci sú majstrami vo svojej zbroji, a preto len málokedy niekto zahynie v boji" Keby si "málokedy niekto", nahradila "málokto", znelo by to lepšie a ušetrila by si zopár slabík.
Určite mám dve odporúčania - naštudovať si trošku teóriu literatúry - čo je stopa, rým, rytmus ako sa tvorí. Básne sú v porovnaní s prózou viac o forme, o zvuku - práve na tom by si mala popracovať - keď nejakú napíšeš, prečítaj si ju nahlas alebo ju niekomu prečítaj. Nech vieš, ako znie.
Skús sa k tomu textu vrátiť, trošku viac sa pohrať so slovami, aby to lepšie sedelo.
20.11.2013

YaYa
A ešte mi napadá - výber slov - napríklad mi do tajomnej fantasy atmosféry nesadli také praktické slovká ako spôsobiť alebo primoderné nefér.
A nominatív množného čísla - mäkké i poprosím.
A ešte mi nedá, nedodať svoj osobný názor - keby som chcela napísať takúto hrdinskú epiku, asi sa držím štúrovského rovnoslabičného verša, nie je to síce moderné, ale znelo by to ako klasika :)
20.11.2013

Victoria Paolini
len by som chcela dodat ze toto je vazne moja prva poviedka a hoci ich mam viac chcela som zacat s touto, tiez to ze som ju zversovala len preto ze sa mi to takto viac pacilo a nie preto aby som napisala basen hoc aj epicku podla pravidiel rytmusu a poctu slabik a tak dalej. a este tie nestastne y - chybu som si uvedomila hned po odoslani a ospravedlnujem sa za to hlavne preto ze si sama na takych veciach zakladam, a inak vdaka za recenzie :)
20.11.2013

Kr4b
Technická stránka chybičky má, ale na mňa epické dosť. Toto rozhodne nie je lyrika. Páčil sa mi ten prechod do "Noci" a to, ako si nasadzovali masky. Príbeh vynahradil trochu nesysematicky členený obsah. A keďže som si (aspoň povrchne) zvykol hľadať všade posolstvá a myšlienky,našiel som ich aj tu, a to poteší :D Akurát koniec mi vyznel tak, že umreli, vstali z mŕtvych a zas umreli :D 9
20.11.2013

William Cody
Buď si už sám nerozumiem, alebo sa neviem dobre vyjadrovať....Nenapísal som, že táto báseň nie je epická. Iba som ju ohodnotil bodmi a vzápätí dal najavo, že preferujem epické a kto by bol u mňa desaťbodový epický básnik :D.
21.11.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami